Promocja zdrowia i zdrowego stylu życia zaczyna się już w przedszkolu. Jest realizowana nieustannie i systematycznie we wszystkich obszarach i kierunkach działań. Wszak zdrowie jest najważniejsze, jest naszym "dobrem narodowym".

Jednym z wielu kierunków promujących zdrowy styl życia jest promocja zdrowego odżywiania się. Dzieci rozpoczynające swą przygodę z przedszkolem mają różne nawyki żywieniowe wyniesione z domu. Prawidłowy przekaz wiadomości na temat zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych pomoże w przyszłości na dokonywanie odpowiednich wyborów, podniesie świadomość dziecka dotyczącą jego zdrowia .

             Dnia 9.11.2016r. obchodziliśmy "Dzień Pomarańczowy". Tego dnia w naszej placówce dominował kolor pomarańczowy.  Celem wspólnej zabawy była edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania- nabywanie wiedzy i umiejętności, dbanie o własne zdrowie, a także integracja  przedszkolaków oraz zachęcanie ich do spożywania warzyw i owoców, szczególnie pomarańczowych  pod różnymi postaciami.

                                                                           Hanna Deszka, Ewa Kostyk , Lucyna Czekała

 

 

Dnia 20.12.2016r. w naszym przedszkolu odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe.

W sali maluszków zebrała się cała społeczność przedszkolna aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Grupa maluchów zaprezentowała swój świąteczny program artystyczny. Było również wspólne śpiewanie świątecznych piosenek i kolęd oraz poczęstunek. Wszystkim uczestnikom udzielił się radosny , świąteczny nastrój....

                                                                                                              Hanna Deszka

 

 

                 Święta Bożego Narodzenia pełne uroku, ze swoją niepowtarzalną i wyjątkową atmosferą są najbardziej wyczekiwanymi świętami nie tylko przez dzieci, ale i przez dorosłych.

Z okazji zbliżających się świąt dnia 16.12.2016r. w grupie 3-4-latków odbyło się "SPOTKANIE CHOINKOWE" z udziałem rodziców. Dzieci w kolorowych, świątecznych strojach z radością zaprezentowały swój program. Goście nie szczędzili braw. Po występie wszyscy wspólnie zasiedli do stolików, gdzie czekał słodki poczęstunek. Na pamiątkę świątecznego spotkania mamy otrzymały od dzieci drobny upominek- malutką choineczkę wykonaną na zajęciach z pomocą pani.

       Ps. Dziękuję rodzicom za wspólnie spędzony czas, ciepłą atmosferę i oczywiście te wszystkie pyszne ciasteczka , które umiliły nam spotkanie.

                                                                                                         wych. Hanna Deszka


 

         Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego też w naszym przedszkolu dnia 4.11.2016r.  kolejny raz odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Czas wspólnej zabawy urozmaicały różne quizy, konkursy, pląsy i tańce. Jednak najatrakcyjniejszym punktem naszego programu była inscenizacja bajki pt.:"Jaś i Małgosia" w wykonaniu pań nauczycielek.

                                                                                Hanna Deszka, Ewa Kostyk, Lucyna Czekała 

 Dnia 21 listopada w grupie starszaków i średniaków odbyło się zajęcie, którego tematem było „ Jesteśmy dziećmi, mamy swoje prawa” Wspólne rozmowy i zabawy pozwoliły dzieciom na zapoznanie z wybranymi prawami dziecka, określanie własnych uczuć, emocji, oraz dostrzeganie ich u innych. Uświadomienie dzieciom że w ich otoczeniu są osoby, do których mogą zwrócić się o pomoc. Na koniec zajęcia każde dziecko odbiło swoją dłoń na potwierdzenie znajomości swoich praw.

Ewa Kostyk, Lucyna Czekała


 

 
Weitere Beiträge...
22659372
22944996